This is an example of a HTML caption with a link .

5 Şubat 2012 Pazar

Bu sefer 2 günde oturup izlediğim bir seri ile karşınızdayım. Uzun zamandır bu kadar beğendiğim bir seri olmamıştı. Şu sıralar sürekli yeni bir seriye başlayıp yarım bırakıyordum. Öyleyse fazla uzatmadan hemen konusuna geçelim.

Hiromichi Kojima, profesyonel beysbol liginde ne yazık ki son sıralarda yer alan bir takımın en iyi oyuncusudur. Ancak onun iyi bir oyuncu olması ne yazık ki takımının şampiyon olmasını sağlayamaz. Bir gün takım arkadaşlarının yalnızca bir atıcı ve bir vurucunun bulunduğu, beysbola benzeyen bir kumar olan  "One Outs"da birine karşı kaybettiklerini ve adamın oldukça iyi bir atıcı olduğunu öğrenir. Tabii kaybettikleri için oldukça borçlanmışlardır.Bunun üzerine bu bahsi geçen yere gider. Atıcımız Toua Tokuchi'den başkası değildir :P Oyun sırasında ne yazık ki Kojima da bu adama karşı kaybetmiştir. Ancak bir şey fark eder. Karşısındaki bu adam insanların düşüncelerine göre topu atmaktadır.

Daha sonra bunu gururuna yediremeyen Kojima kendini "kendini bulma"ya verir xD Tekrar döndüğünde ise Kojima, Tokuchi ile bir bahse girer. Bu sefer kaybederse, takım arkadaşlarının kumarda kaybettiği şu an hatırlamadığım o deli meblağı ödeyecektir. Eğer kazanırsa Tokuchi'nin kolunu alacaktır :D İlk 2 atışında Kojima topa vuramaz. Son atışında ise...Devamını animede izlersiniz artık >_< Bu kadar dandik anlattığıma bakmayın. Gerçekten güzel bir animeydi. Sinir olduğum tek şey, karakterin kendini beğenmiş halleri. Her ne kadar orjinal bir karakter olmasa da oldukça taş bir abidir ^_^ Baktıkça ağzım sulanıyor açılışına.

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim. Nefis bir açılış müziğine sahiptir. Belki kırk kere dedim ama müzik bir animeyi sevebilmem için en önemli koşullardan biridir ve 25 bölümün yalnızca son bölümünde o da merakımdan çatlayacağım için açılışı dinlemedim. Hatta ilk duyduğumda tekrar tekrar dinledim, bu yüzden animeyi izlemeye bi türlü geçememiştim (◡‿◡✿)  Buyrun siz de bir dinleyin isterseniz ;)


Velhasıl, eğer izlemediyseniz bence izleyin ^_^ Zaten 2-3 bölüm izleyip beğenmezseniz devamını hiç beğenmezsiniz. Ve sonu ne yazık ki yeni sezon gelecekmiş gibi bitiyor. Yani sana git de mangasını satın al diyor <_< Oldu canım!
Categories:

4 yorum :

 1. nihayet izledin demek hazalcım... tokuchi candır, kahramanımdır... gerçekten izlenesi bir seridir :)- sparti -

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, izledim sonunda ^_^ Keşke bu kadar kısa olmasaymış. Ve Tokuchi taş! xD

   Sil
  2. sonunu mangaya bırakmasalardı güzel olcaktı

   Sil
  3. Çoğu anime bu yüzden mahvoluyor. Kesinlikle katılıyorum >_<

   Sil