This is an example of a HTML caption with a link .

17 Aralık 2012 Pazartesi


"Hayatımda gördüğüm en seksi erkek ve tam bir öküz."Obsidiyen
Obsidian ( Lux #1)
Jennifer L. Armentrout
DEX
Genç-Yetişkin, Fantastik, Romantik 
4
(5 üzerinden)


Katy, okuldaki son senesinde annesinin kararıyla çok sevdiği Florida'dan ayrılmış, Virginia'daki izbe bir kasabaya taşınmak zorunda kalmıştır. Geldiği günden beri bu durumdan hiç memnun olmayan Katy için arkadaşları ve bloguyla tek bağı olan internetin bağlı olmaması da büyük bir sorundur. Yan evdeki komşularının yaşıtı olduğunu öğrendiğinde annesinin ısrarıyla bir "Merhaba" demek ve marketin yolunu sormak için uğrar.

Asıl hikayemiz ise buradan itibaren başlıyor... ;)

Kapıyı yarı çıplak ve uykulu bir şekilde Daemon açar. Bakışlarını Daemon'ın kaslı vücudundan alamayan Katy'yi dünyaya döndürecek olan ise Daemon'ın kendini beğenmiş, kaba sözleridir. Tüm istediği yol tarifi ve yeni komşularıyla tanışmak olan Katy'nin aslında başının belasıyla tanışması bu şekilde olur.  

Üstelik bu yakışıklı komşu hiç de sandığı gibi biri değil, yok olan gezegeni Lux'ten ayrılmak zorunda kalmış bir uzaylıdır. Evet, Daemon bir uzaylı, hem de en nefes kesicisi...

Bir kazanın meydana gelmesini önlemek ve Katy'yi kurtarmak için kimliğini açığa çıkartan Daemon, o gün Katy'nin üzerinde bir iz bırakır ve silinene kadar Katy'nin yanından ayrılamaz. Daha da kötüsü aynı izi Daemon'ın düşmanları da fark edecektir. Pekala bu kadar tanıtım yeter! Artık Obsidiyen'i yorumlama zamanı ;)

Öncelikle karakterlerden bahsetmek istiyorum. İlk olarak kitabımızın anlatıcısı Katy, yazarın diğer serisi olan "Melez sözleşmeleri"ni okuduysanız, oradaki ana karakterimizden de aşina olduğunuz güçlü, kendine yetebilen, hazır cevap bir kız. Ama bu kitapta hazır cevaplığın sınırlarını zorladığını görüyoruz. Onlar Daemon ile tatlı tatlı(!) atışırken -ki çoğu zaman benim Daemon'a bir tane geçiresimin olduğu dakikalar oluyor bunlar- bir bakıyorsunuz hava aniden ateşli bir hal alıyor. Siz tam o ateşli ana odaklanmışken birden Daemon yine tüm sinirlerinizi hoplatacak bir şeyler söylüyor. Tam sıcak-soğuk ilişkisi.

"Yüzünde zoraki bir teslimiyet ifadesi vardı. Muhtemelen, çıkmasını iple çektiğim bir kitaba olumsuz yorum yazmak zorunda kaldığımda ben de böyle görünüyordum."
 Katy | sayfa 39


Aynı zamanda Katy bir blogger. Hem de bir kitap blogger'ı. Zamanının çoğunu kitaplarla geçirmekten hoşlanan, kendini diğer yaşıtlarına göre oldukça sıkıcı olarak tanımlayan bir kız. Biri bizi mi anlatıyor ne? Yazarın ana karaktere bu özelliği verip, kendimizi Katy'nin yerine koymamızı kolaylaştırdığına eminim hepimiz hemfikirizdir. Katy karakteri kesinlikle sevdiğim bir karakter oldu bu kitapta.

Daemon hakkında ise söyleyebileceğim o kadar çok şey var ki! Yazar özene bezene bir afet yaratmış. O kadar çok tasvir etmiş ki Daemon'ı, isterseniz yaptığı tüm öküzlüklere sinirlenin birkaç dakika içinde kendinizi gülümserken bulacaksanız. Daemon yakışıklı, kaslı, yemyeşil gözlere sahip, korumacı, tam bir kontrol delisi ve bir uzaylı! Hem de en ukala olanı...

Obsidiyen'i okuyanlar hadi itiraf edin. Katy bir tabak makarnayı Daemon'ın üstüne boca ettiğinde hanginiz bunu hak ettiğini düşünmedi ;) Benim kesinlikle beklemediğim bir hamleydi ve kitapta en sevdiğim anlardan biri oldu.

Bu ikili dışında kitapta ilgimi çeken bir kişi daha var ki o da Daemon'ın ikiz kız kardeşi Dee. Şu an için Daemon ile Katy'nin gizli ara bulucusu, ama aynı zamanda serinin diğer kitaplarında büyük rollere sahip olacağını tahmin ettiğim bir karakter. Bana tüm kitap boyunca Twilight'ın Alice'ini anımsattı. Yalnızca bu da değil. Kitap birçok yönden bana Twilight-Alacakaranlık'ı anımsattı. Olay akışı, göndermeler ve gözüme çarpan diğer detaylar... Jen! Hadi ama, artık bunları görmek gerçekten sıkıcı olmaya başladı.

Kitabın kurgusunda ise olaylardan çok karakterlerin ilişkileri ağır basıyor. Bu yüzden bir süre sonra heyecanlı sahneler görmeyi bekliyorsunuz. Ancak yazarın diğer serisinden aşina olduğumuz gibi kapışma sahneleri ilk kitapta yer bulmuyor. Bulan kısım da beni tatmin etmedi açıkcası. Bu yüzden 2. kitapta daha heyecanlı sahnelerle karşılaşacağımı tahmin ediyorum. Ve yine serimizin ilk kitabı olması nedeniyle bol bol tanıtım görüyoruz. Kitabın sıkıcı olan bir başka kısımları da bunlardı ve benim 1 puan kırmama sebep oldu. Bunlar dışında eminim sıkılmaya vakit bulamayacaksınız. Özellikle kitabın sonunun oldukça heyecanlı ve kafa karıştırıcı olduğunu söylemeliyim. Yazar bizi fena halde merakta bırakıyor.

Gelelim kapak mevzusuna. Genelde kitap kapaklarında yüz bulunmasından pek hoşlanmam. Hayalgücümü baltaladığına inanırım, ama bu sefer eminim benim hayalgücüm noksan kalacaktı bunun yanında. Kapak yıldızımız Pepe Toth benim için Daemon. Bu yüzden DEX'i orjinal kapak kullanımında destekliyorum. O kapağa ölünür! 

Çeviri içinse, ingilizce metne bakmadığım için yorum yapmam doğru olmaz, ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kullanılan öküz, hıyar, yavşak gibi kelimeler kitap için oldukça uygun ve bence doğru tercihti. Böyle durumlarda kullanılan kelimelere bir müddet takılırım, ama bu kitabın genç-yetişkin bir seri olması, hatta genç kısmının ağır basması bu tür kelimeler için oldukça uygun bir ortam yaratıyor ve Katy'nin karakterine/ağzına yakışıyor. Bir de dikkatimden ne yazık ki kaçmayan imla hataları vardı. Birçok kelime yanlış yazılmış. Kitabın yarısına kadar sürdü. Sanırım 2. basımda düzeltilecektir.

Şimdi biraz da tahmin zamanı. Serinin 2. kitabı Onyx çıktığında mutlaka alınacaklar listemde ve yine spoiler'a yakalanmamak için hakkındaki yorumları es geçeceğim. Ancak 2. kitapta Daemon'a bir rakip geleceğini tahmin ediyorum ve inanıyorum ki yazarın birinci kitapta yaptığı tanıtım ağırlıklı hikaye yerini ikinci kitapta daha çok savaş başlangıcı ya da benzer bir konuma sokacak ve ne yazık ki biliyorsunuz benim 1 puanı kırma sebebim kapışma sahnelerini gerçekten sıkıcı bulmamdı ve aynı durum yine Melez Sözleşmeleri'nde de olmuştu. Bu demek oluyor ki ikinci kitapta eğer bir dövüş sahnesi varsa bu benim favorilerime girebilir.

Ahh! İkinci kitaba kavuşmayı beklemek ne kadar zor değil mi?ÇEKİLİŞ
Bu güzeller sahiplerini bekliyor ;)


Kitabı henüz okumadınız ve okumak için sabırsızlanıyorsunuz. Merak etmeyin şanslı 2 okurumuza çekilişle Obsidiyen kitabını hediye edeceğiz. Ancak sizi sıkmayacağını düşündüğümüz şu şartlara uymanız gerekiyor.

 • Bu çekilişi "Kitap Oburları çekilişle 2 Obsidiyen kitabı hediye ediyor."yazarak bu postun linkiyle beraber Twitter veya Facebook adreslerinizde "Herkese Açık" şekilde paylaşmanız,
 • Paylaştığınız bu linki (twitter veya facebook adresinizi değil, paylaşım linkini!) mail adresinizle beraber aşağıya yorum olarak yazmanız,
 • Türkiye'de ikamet etmeniz,
 • Çekilişin sonuçlarının açıklandığı 23 Aralık'ta mail adresinizi kontrol etmeniz gerekiyor :)


Bunlar da gerekli değil ama yaparsanız bizi çok memnun edersiniz ^_^
 • Yeni çıkan kitaplar hakkında daha çabuk bilgi için DEX'in Facebook hesabını beğenip,
 • Diğer blog turlarımızı kaçırmamak için Facebook ve Twitter adresimizi takip edip,
 • Son olarakta yorumlar ve takipçilerle beslenen biz bloggerların izleyicisi olursanız bizi çok mutlu edersiniz.

Sakın üzülmeyin, bir de 21 Aralık'ta bir yarışma düzenleyeceğiz ve ilk cevaplayan şartsız Obsidiyen kitabının sahibi olacak. Çekilişin son günü 21 Aralık. Sonuçlar 23 Aralık'ta açıklanacak. Takipte kalın ^_^

ÇEKİLİŞE KATILIMIN SÜRESİ DOLDU!

* 17 - 21 Aralık Tur Programı *

   mirielenda.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Çekiliş
raflarinarasindan.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Ön Okuma  
          sssuigenerisss.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Tanıtım Videosu
        metropolgunlugu.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Yazar Biyografisi
                      thcodex.blogspot.com  |  Kitap Yorumu  - Yazarla Röportaj          111 yorum :

 1. sanırım ilk yorum benden olacak :D bu kitabın bu kadar enfes olmasını bekliyordum zaten.. bu güzel yorum için çok teşekkürler *-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim Mervecim *-* Sabırsızlıkla 2. kitabı bekliyorum xD

   Sil
  2. bu arada çakiliş için face ve twit sayfama bak paylşımı yaptım *-*

   http://www.facebook.com/merve.soley.5

   https://twitter.com/vmpr_princess

   zaten gerekli sayfalar çoktann beğenimdeydi :D

   çok çok öptm!

   Sil
  3. https://twitter.com/vmpr_princess/status/281090085942861825

   http://www.facebook.com/merve.soley.5/posts/119810321518542

   *-* Bol şans

   Sil
  4. Merhaba;
   Facebook Kitap limanı Sayfamda paylaştım..http://www.facebook.com/kitaplimani?ref=hl#!/kitaplimani   İletişim için buseiltertas@gmail.com

   Sil
 2. Merhaba,
  Twitter'ımda paylaştım : https://twitter.com/cyrstalll/status/280692199576961024
  Twitter hesabınızı da takibe aldım :)
  saganak_240@hotmail.com
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Bu tarzda bir kita okumayalı uzun zaman olmuştu... Herneyse tanıtım için teşekkürler ^^ İşte mail adresim ve paylaşım linki :)

  lucce_i_bi_sahil@hotmail.com

  https://twitter.com/Nymphe_Nadiad/status/280692632341061633

  YanıtlaSil
 4. Facete paylaştım http://www.facebook.com/fatmagul.ozdemir.7/posts/558549760826414
  iletişim gul.kilis91@gmail.com

  YanıtlaSil
 5. selam :)
  cemre535@gmail.com
  https://twitter.com/CemreNlbnt

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Linkini gördüm ama gelecekte işine yarayacağını düşünerek

   "Twitter'da paylaşan arkadaşlar lütfen dikkat!

   Paylaşımınızın sağ üst köşesindeki zaman linkine tıkladığınızda direk palaşım linkini bulabilirsiniz. Yazınıza twitter hesabınızı değil de direk paylaşım linkinizi eklerseniz daha iyi olur"

   hatta şu şekilde göstermiş :)

   http://i49.tinypic.com/sd1owp.png

   Sil
  2. https://twitter.com/CemreNlbnt/status/280696348922220545

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şartları yerine getirdim ve twitter hesabımda paylaştım şurdan kontrol edebilirsiniz: https://twitter.com/EfeKiziOzge/status/280697127544422400
   mail adresim de : efekizlari@hotmail.com
   Umarım ben kazanırım çok merak ettim kitabı :D
   paylaşım içinde teşekkürler :D

   Sil
 7. Şartlar tamam (:

  http://www.facebook.com/PinarAckles
  https://twitter.com/PnrSntrk88

  Pınar Şentürk (Only)

  pnr-88@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://twitter.com/PnrSntrk88/status/280702797752721408

   Sil
  2. Face görünüyor değil mi?

   Sil
  3. Evet :) Ama linki paylaşırken "saat kısmı"na tıklayıp o linki paylaşsaydın daha iyi olurdu :) http://www.facebook.com/PinarAckles/posts/314166325355098

   Sil
 8. Twitter da paylaşım yaptım :) https://twitter.com/DamyYalcin/status/280705552437358592

  damla-yalcin@hotmail.com

  YanıtlaSil
 9. Tekrar paylaştım https://twitter.com/Nihawmi/status/280706999476420608
  Mailim: nihan_cakko@hotmail.com
  İnşallah bana çıkar çok istiyorum bu kitabı hem yılbaşı olsun :) Hadi be hacııı :)

  YanıtlaSil
 10. merhaba şartlar tamam. :)
  twitter:https://twitter.com/yucinnnn/status/280707604106342400
  e-mail'im:nur_5047@hotmail.com :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter'ınız gizli/korunuyor. Bu yüzden linki kontrol edemeyiz :) Ya Pazar gününe kadar twitterınızı açın ya da dilerseniz facebookta bir paylaşım yapın :)

   Sil
  2. tamam pazar gününe kadar twitter'ımı açarım :)

   Sil
  3. bir de sanırım paylaşımı tekrar yapmanız lazım görünmüyor :/

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  5. tekrar yaptım :)
   https://twitter.com/yucinnnn/status/282182458118656000

   Sil
 11. facebook paylaştım : http://www.facebook.com/ruya.serim
  Email: deryaserim-1988@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://www.facebook.com/ruya.serim/posts/114031558765755

   Sil
 12. facebookta yayınladım https://www.facebook.com/sevimsena
  emailim zekiyepelingok@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://www.facebook.com/sevimsena/posts/500908579944050

   paylaşım saatinize tıklayarak linkini alabilirsiniz

   Sil
 13. Zehra Ersoy
  Facebook hesabımda paylaştım hadi bakalım inşallah :D
  http://www.facebook.com/ZehraTekcanErsoy.88/posts/381053828651032?comment_id=2344520&ref=notif&notif_t=share_comment
  e-mail adresim: zehra.n.jell@hotmail.com

  YanıtlaSil
 14. Seher Tokur
  Facebook da paylaştım.

  http://www.facebook.com/seher.tokur.79/posts/258637400930310?ref=notif&notif_t=like

  E-mail: seher_tkr@hotmail.com

  YanıtlaSil
 15. Çağla Tasdemir
  Facebook: https://www.facebook.com/#!/annepopecagla/posts/567062596652998?notif_t=like
  Twitter: https://twitter.com/caglatasdemir/status/280716340375990274

  İletişim adresim: c.tasdemr@gmail.com

  YanıtlaSil
 16. https://www.facebook.com/mesudeaybar/posts/182943581849665

  mesude aybar
  mesudeaybar@hotmail.com

  YanıtlaSil
 17. M.Betül Sarıtaş
  Twitter'dan paylaştım ^^
  --> https://twitter.com/BeettyBob/status/280723573411287041
  e-mail; beettybob@gmail.com

  YanıtlaSil
 18. melisa karataş
  e-mail: Murat-melisayilmaz@hotmail.com


  facebook: http://www.facebook.com/muratmelisa.yilmaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.facebook.com/muratmelisa.yilmaz/posts/484672211583773

   Sil
  2. neye göre kazananı belirleyeceksiniz ?

   Sil
  3. Eski usül çekiliş ile kazananı belirleyeceğiz. Video çekimi yapacağım :)

   Sil
  4. k.bakma çok soru soruyorum ama video çekilişini nerde yayınlayaçaksın :)merakın için özür

   Sil
  5. Hiç önemli değil. Cevaplayacağım tabii *-* Burada kendi blogumda videoyu yayınlayıp hem facebook adresimizde, hem de twitter'da duyurusunu yapacağım 23 Aralık'ta ^_^

   Sil
  6. sabırsızlıkla bekliyorum çekilişi :) ve bu etkinlik için çok teşekkür ederim bana çıksada çıkmasada :) <3

   Sil
 19. https://www.facebook.com/tugce.ozdinc/posts/362408647189138
  princess_tugce@windowslive.com

  YanıtlaSil
 20. Melissa Sener
  Twitter dan paylaştım... https://twitter.com/melissasen/status/280746777534140416

  Mail Adresim... melissasnr@gmail.com

  Selamlar... :)

  YanıtlaSil
 21. asiye sağlam
  Facebook'tan paylaştım. https://www.facebook.com/asiye.saglam.56?viewas=100000686899395#!/asiye.saglam.56
  mail adresim: eyisa_saglam@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkese açık paylaşmadığın için görülemiyor sanırım paylaşımın :)

   Sil
 22. Sinem Köse
  s.inemcik_1905@hotmail.com
  http://www.facebook.com/nihalsu.nehir/posts/458325004205113

  YanıtlaSil
 23. Şahende Çavdar
  http://www.facebook.com/sahende.cavdar/posts/509741189047581
  gestapo13@hotmail.com

  YanıtlaSil
 24. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Irmak gündöndü
   https://www.facebook.com/irmak.gundondu/posts/393003887451085
   irmakgundondu@hotmail.com

   Sil
 25. https://www.facebook.com/#!/permalink.php?story_fbid=293127794142042&id=100003344709849

  ebru.kul@hotmail.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz eksik bir paylaşım olmuş :D

   http://mirielenda.blogspot.com/2012/12/blog-tur-obsidiyen-jennifer-l.html

   bu linki de eklemeliydin facede paylaştığın yazıya ;)

   Sil
 26. şartlar tamam sanırım.. :)
  https://twitter.com/fndkkk/status/280766512556568576

  fndkfndk@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an linkine ulaşamadım. Silindi mi acaba? Bir kontrol et istersen :)

   Sil
  2. başka tarayıcıda da denedim açılıyo bende.. :)

   Sil
  3. Evet şu anda açılıyor :) Teşekkürler

   Sil
 27. Twitterdan paylaştım : https://twitter.com/rumeysad/status/280768511830261760
  rumeysad90@hotmail.com

  YanıtlaSil
 28. Çok güzel bir etkinlik olmuş :) kitabı okumadım belki vesileniz ile okurum :)
  Twitter'da paylaştım,
  https://twitter.com/TubaKaykc/status/280782500534562816
  tubakayikci@gmail.com
  Dex'in facebook ve sizin twitter,face adreslerinizi de beğendim :))
  Başarılar diliyorum :)

  YanıtlaSil
 29. https://twitter.com/ddegirmencii/status/280785480977641472
  twitterda paylaştım:)
  zekli11@hotmail.com
  herkese iyi şanlar:)

  YanıtlaSil
 30. Betül Tozlu

  http://www.facebook.com/betul.tozlu.9/posts/142482539236204

  smthgbttr975468@hotmail.com

  YanıtlaSil
 31. hayırlısı :)

  https://www.facebook.com/bilgebegum.buyuksarac/posts/377700262323660
  bilgebegum_bhb@hotmail.com

  YanıtlaSil
 32. https://www.facebook.com/derya.zor.75/posts/541554895874389
  deros_09@hotmail.com

  YanıtlaSil
 33. guzin7432@hotmail.com
  https://twitter.com/_guzzi_/status/280809942275997696

  Bana çıkmazsa bozuşuruz XD Bu arada sorular ne ile ilgili sorulacak. Belki yorumlarda belirtmişsinizdir ama okuyamadım 50 tane yorum var :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ek: Kitabın kapağında fotoğraf olmasından ben de hoşlanmıyorum, tam da seninle aynı sebepten. Hayalgücümde daha yakışıklı bir adam yaratabileceğime eminim :D

   Sil
  2. Ahahah güzzicim xD xD Benim hayalgücüm yetmiyor daha yakışıklı erkeklere :(( xD xD

   Valla şu an için benim bir bilgim yok, ama yorumlarla ilgili bir şeyler olacak sanırım :D

   Sil
 34. Her çekilişe katılma hastalığımın önüne geçemiycem galiba dapsjdaoısjd
  https://twitter.com/burcutirt/status/280814436900540416
  burcutirt@hotmail.com
  Tamamdır heralde *.*

  YanıtlaSil
 35. https://twitter.com/Kitapdelisii
  Twitterde paylaştım
  http://www.facebook.com/tugba.bilici.9/posts/124266174400796
  facebookta paylaştım
  takipciniz oldum ve sayfanızı beğendim
  tuba_bilici@hotmail.com
  :))

  YanıtlaSil
 36. Ben de varım :))
  Paylaştım: https://twitter.com/nazatalay/status/280998936112668672
  destinyschild06@gmail.com

  YanıtlaSil
 37. https://www.facebook.com/huseyin.kayar.395?ref=tn_tnmn#!/huseyin.kayar.395/posts/509271822438167 paylaştım :)

  huseyin_kayar95@hotmail.com

  YanıtlaSil
 38. Aysu Akdağ
  dex sayfasını zaten beğenmiştim blogları takip ediyorum.
  facebookta paylaştım.http://www.facebook.com/aysu.akdag
  clark_gable_24@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.facebook.com/aysu.akdag/posts/178919748917729

   Sil
 39. Canan Medik (canan-medik.93@hotmail.com)
  Face : https://www.facebook.com/canan.mdk.9/posts/275859802536933

  YanıtlaSil
 40. https://www.facebook.com/unalemin/posts/304329919683709
  https://twitter.com/Eminunal7/status/281093751387070464

  Adım Emin Ünal. E-mailim: eminunal1907@hotmail.com

  YanıtlaSil
 41. https://twitter.com/AyeglBaalp/status/281013125552156672

  zeynocuk_15@hotmail.com :)

  YanıtlaSil
 42. https://twitter.com/Hrn64/status/281145762136608768

  http://www.facebook.com/ali.peynir.7/posts/114108682091115

  tokatliharun@mynet.com

  YanıtlaSil
 43. Merhaba ! :D Şartlar tamam.Facebook hesabımdan çekilişini duyurdum.Facebook & Twitter sayfalarının takipçisiyim.Dex'i zaten takip ediyorum ;) Bu arada izleyicinim (Rosemarie*)

  https://www.facebook.com/duyquakcelikva/posts/177981599010717

  Duygu Akçelik
  akcelikduygu@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paylaşımın görüntülenemiyor. Sanırım Facebook'unda "herkese açık" şekilde paylaşmamışsın :)

   Sil
  2. Arkadaşlarımın arkadaşları yaptım ama.. :( Rica etsem beni facebooktan eklermisin? İstersen ekledikten sonra silebilirsin.Bakman için diyorum ;) Yada sana ayrı bir link atayım hiç olmadı ;)

   http://i48.tinypic.com/2vjecxt.jpg

   Sil
  3. Arkadaşlarımın arkadaşları ne yazık ki olmaz. Kural gereği "Herkese Açık" olmak zorunda :/ Kuralları ben koymadım. Bu yüzden istisna yapamıyorum. Kurala uymayan kim varsa yarışmaya katılamayacak :/

   Sil
 44. Selam :)
  https://www.facebook.com/selen.ozleyen/posts/497467823608371
  Selen Özleyen
  selen_ozleyen@hotmail.com

  YanıtlaSil
 45. merhaba, bende paylaştım
  elçin güler. guler.elcin@gmail.com


  https://twitter.com/elcingulerr/status/281151129377710080
  https://www.facebook.com/elcin.n.guler


  YanıtlaSil
 46. şartlar tamam :)
  Facebook : http://www.facebook.com/umi.chan.904/posts/306276002822649
  Email: umi.chan@hotmail.com

  YanıtlaSil
 47. Obsidiyen!! :D başka söz yok :))
  Twitter da duyurdum çekilişi: https://twitter.com/fatma_basar/status/281429828505329665

  Fatma Başar
  kitapsayfalari@hotmail.com

  YanıtlaSil
 48. şartları tamam.umarım kazanırım :)

  facebook link : http://www.facebook.com/ozgur.kul.370/posts/317408908370186?notif_t=like

  e-posta: zeyner_45@hotmail.com (yedek e postam diğerini burda yazmak istemiyorum)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebookta paylaştığın yazıya şu link eklemeyi unutmuşsun ;)

   http://mirielenda.blogspot.com/2012/12/blog-tur-obsidiyen-jennifer-l.html

   Sil
 49. ya bir an önce olsa da bitse meraktan çatladım acaba benmi kazandım yoksa kazanamadımmı diye :D

  YanıtlaSil
 50. https://www.facebook.com/tugce.ozdinc/posts/362408647189138
  princess_tugce@windowslive.com

  YanıtlaSil
 51. https://twitter.com/gizem_1Dnzli/status/281890149841920000
  gizem_melek.20@hotmail.com

  YanıtlaSil
 52. http://www.facebook.com/yigit.yildirimkanli,

  yt_99_21_03@hotmail.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.facebook.com/yigit.yildirimkanli/posts/511397388892270

   Sil
 53. Twitter adresimde paylaştım. https://twitter.com/AngelandDemigod/status/282147864287784961

  ece.sen98@hotmail.com

  YanıtlaSil
 54. tamamdır sayfaları takibe aldım ve çekilişi paylaştım
  https://www.facebook.com/cigdemehmet/posts/320407701405202
  https://twitter.com/cgdmgz/status/282162747523874816
  cigdemoruc80@hotmail.com

  YanıtlaSil
 55. Twitter'da paylaştım: https://twitter.com/ErvanurPercin/status/282167027475554304

  percin_ervanur95@hotmail.com

  YanıtlaSil
 56. Facebooktapaylaştım.
  https://www.facebook.com/yagmur.uysal.5621/posts/340645966042516

  yagmuruysal_90@hotmail.com

  YanıtlaSil
 57. Merhaba :)
  Twitter da paylaştım. : http://t.co/CczIPdW (https://twitter.com/tosunnn__/status/282181415343382529)

  buket.dervis@gmail.com

  YanıtlaSil
 58. Bu twitter:

  https://twitter.com/Dilber_Dilek/status/282178233439514625

  Yalnız facebookta herkese açık paylaşamadım 18 yaşından küçük olduğum için. :( Arkadaşlarımın arkadaşları yaptım en fazla. Birde linkini tek atmayı beceremedim inanmazsanız ekleyip bakabilirsiniz.

  https://www.facebook.com/dilber.dilek

  dilber_466@hotmail.com

  YanıtlaSil
 59. https://twitter.com/essuareasy/status/282182525349134337

  omgitsceline@msn.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. linki düzelttim

   https://twitter.com/essuareasy/status/282210133902233600

   Sil
 60. Merhabalar:) blogger desteği vermek için geldimm :)

  facebookta paylaştım kendi sayfamda:http://www.facebook.com/Brfmm/posts/10151234884119961

  Fun Sayfamda paylaştım (Beklerim bu arada:): http://www.facebook.com/KucukKizinBuyukKutuphanesi/posts/510028135684339

  tweeterda paylaştım:https://twitter.com/Lady_Avy/status/282181656293552128

  google+ :https://plus.google.com/u/0/106050968804255530156/posts/EaGWfXzkqnS

  Bloggerda yayın yapıldı(burayada beklerim): http://tarihiaskromani.blogspot.com/2012/12/what-happened-to-elenda-blog-tur.html

  Mail: berfim.aydin@gmail.com

  Bol şans diliyorum, ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 61. merhabalar :)
  twitter da yaplaştım: https://twitter.com/merveonder_/status/282189650926395393
  mail: merveonder1997@hotmail.com

  YanıtlaSil
 62. Merhaba
  Bağlantı Linki:http://www.facebook.com/erennadiraksamoglu/posts/463793740322634?notif_t=like
  erennadiraksamoglu@gmail.com

  YanıtlaSil
 63. Çekiliş sona ermiştir. Herkese katıldığınız için teşekkür ediyorum. Sonuçlar Pazar günü açıklanacaktır ^_^

  Ayrıca ekstra destek için de hepinize minnetarım *-* Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayy bu habere ne kadar çok sevindim ah bi bilsen :D

   Sil
 64. seytan.kizz@hotmail.com
  http://www.facebook.com/seytan.kizz/posts/109083852597122?notif_t=like

  YanıtlaSil
 65. ay bıttıgını yenı gordum -_-

  YanıtlaSil
 66. https://twitter.com/FrauArtz/status/282520402033512448

  YanıtlaSil
 67. https://twitter.com/FrauArtz/status/282520402033512448 mail: jnm_2390@hotmail.com

  YanıtlaSil
 68. Twitter'da paylaştım ve sayfaları da Büşra Önal adıyla beğenip takip ediyorum.

  https://twitter.com/busra_onal/status/282556172781891584

  Mail adresim: busra.onal@live.com

  YanıtlaSil
 69. cekiliş bugn acıklanmayacakmıydı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahah Çoktan açıklandı :) http://mirielenda.blogspot.com/2012/12/obsidiyen-cekilis-sonuclar.html buradan çekilişin sonucuna göz atabilirsin ^_^

   Sil