This is an example of a HTML caption with a link .

18 Nisan 2013 Perşembe


Aşkın Kollarında
An Affair Most Wicked (American Heiresses #2)
Julianne MacLean
Ephesus
Romantik
4 (5 üzerinden)

Clara Wilson, Londraya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında evlenmesini neredeyse imkansız kılarken,yanlışlıkla gittiği bir baloda kendisini Rawdon Markisi Seger Wolfeun kollarında bulmuştu. Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil.

Kötü şöhretli Marki ise Clara Wilson ile tanıştığında ona karşı öyle güçlü bir arzu duymuştu ki, kendisini aristokrat Londranın girdabına yeniden kapılmaktan alıkoyamamıştı. Şimdi kendisine hiç uygun olmayan bu güzelliğin aşkını kazanmak için mücadele ederken, bu oyunda kendi kalbini de ortaya koyacaktı.

Ephesus yayınlarından çıkan Aşkın Kollarında, American Heiresses serisinin ikinci kitabı. Açıkcası ilk kitabı okumamıştım ve göz attığımda birbirinden bağımsız olarak da okunabileceğini gördüm. Bir de okuyanların ikinci kitabı ilkinden daha çok sevmiş olması merakımı daha da cezbetmişti ve önceliğimi bu kitaba verdim. Kesinlikle pişman değilim. Çok beğendim :)

Hikaye Clara'nın İngiltere'ye evli ablası Sophia'nın yanına evlenebileceği varlıklı ve soylu birini bulmak için gelmesiyle başlıyor. Clara, ablasının partisine gitmek isterken oldukça uygunsuz, yalnızca evli bayanların girebildiği, sıkı bir gizliliğe sahip ve asla unutamayacağı bir partiye adım attığını kesinlikle bilmiyordu. Hatta o partide hayallerinin erkeğiyle karşılaşacağını hiç bilmiyordu. Maskeli partide karşılaştığı ve herkesi fena etkileyen bu adama aşık olmuş, onun da ilgisini çekmiş olması yeterince kötü değilmiş gibi aynı kıyafetle daha sonra ablasının partisine gidecek olması durumu daha da berbat hale sokmuştu :) Peki o maskeli adamı tekrar bulabilecek miydi?Seger ile Clara'nın hikayesini okumaktan büyük keyif aldım. Pek fazla Historical Romans okuyan biri değilim. Judith'in yazdığı birkaç kitap ve Boleyn serisi var kıyaslayabileceğim. Ancak rahat okunan, sayfaları büyük bir merakla yutarcasına okuduğum, her bir olaydan sonra devamını merak ettiğim bir kitap oldu Aşkın Kollarında. Hatta sonunun da oldukça tatmin edici bittiğini söyleyebilirim. Ufak bir şaşkınlık ve daha iyisi olamazdı düşünceleri bekliyor sizi :) Bu türü uzun zamandır takip edenlerin ne hissedeceğini bilmiyorum kitap hakkında, ancak bu türü sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum :)

Yalnız bu kadar da değil. Kitabı aynı zamanlarda okuduğum Sycorox ve Melancoly'nin yorumları için onların da bloglarına göz atmaya ne dersiniz? ;)

Kitabı incelemem için gönderen Ephesus Yayınlarına teşekkürler :)

1 yorum :