This is an example of a HTML caption with a link .

9 Nisan 2013 Salı


Kaderin tarih boyunca tekrar ettiği büyük trajedi...


Yıldız Geçidi
Starcrossed (Starcrossed #1)
Josephine Angelini
Altın Kitaplar
Genç-Yetişkin, Fantastik, Romantik
3
(5 üzerinden)

Helen Hamilton on altı yaşına dek farklı biri olduğunu herkesten gizlemişti. Gözlerden ırak küçük Nantucket Adası'nda bunu başarmak kolay bir iş değildi ve gün geçtikçe de zorlaşıyordu. Geceleri çölde umutsuzca dolaştığını gördüğü kâbuslardan susuzluktan yanarak uyandığında, çarşafları kum ve tozla kirlenmiş buluyor, üç yaşlı kadının kanlı gözyaşları döktüğü halüsinasyonlar ise hiçbir yerde peşini bırakmıyordu.

Yolları ilk kez Lucas Delos'la kesiştiğinde, ne kaderin tüm tarih boyunca ısrarla tekrar ettiği büyük bir trajedide başrolü oynayacaklarından haberi vardı ne de bazı mitlerin sadece efsaneden ibaret olmadıklarından. Bundan sonra ne yapması gerektiğini ve kendisini Lucas'la bir araya getiren kaderi yıkmaya çalışan yarı tanrısal güçlerle nasıl baş edeceğini çok iyi biliyordu. Çünkü o tanrıların soyundandı ve bu dünyada yalnız değildi.


Altın Kitaplar'dan çıkan Yıldız Geçidi, aynı adı taşıyan serinin ilk kitabıdır. Kitabı bitireli birkaç saat oluyor ve şu anda hakkında ne yazmalıyım diye düşünüyorum. O kadar yoğun, o kadar dolu bir kitaptı ki ve o kadar çok olay yaşandı ki şu an toparlamakta güçlük çekiyorum.

Yazar Josephine, romantik ve aksiyon dolu bir hikayeyi mitoloji ile harmanlayarak bize kudretli Tanrıların çocuklarını sunmuş bu kitabında. 

Öncelikle dikkatimi çeken şu ayrıntıyı söylemeliyim. Şimdiye kadar okuduğum kitaplar içerisinde ilk defa bu kitapta karşılaştığım bir olaydı bu. Ana karakter uyusun, uyumasın 24 saat neredeyse yaşanan her şeyi okuduk. Rüyalarını bile defalarca gördük. Hatta bu kadarıyla yetinmedik, diğer karakterlerin bakış açılarına da uğrayıp geldik :) Günleri bu kadar dolu dolu anlatan bir kitap daha önce okumamıştım. Belki de bu yüzden bazı şeyler çok fazla tekrarlanmıştı, ama yine de bu durumu çok sevdim.

Hikaye açısından ise ilk 100 sayfa kesinlikle vasattı. Ortalara doğru konu ilerleme kaydettikçe ve ana karakter kendi benliğinin farkına vardıkça kurgu güzelleşmeye başlıyor. Ancak bir bakıyoruz Twlight ile X-Men birleşmiş :) Karakterlerin çoğu direk Twilight'tan. Hatta kişilerin güçleri ve belirgin özellikleri bile oradan alınmış diyebiliriz. Hikayeden de ağır etkilenilmiş olduğunu düşünüyorum. En belirgin farklılık ise ana karakterde. Ana karakterimize bahşedilmiş güç doğuştan var ve size spoiler vermek istemediğim için anlatamayacağım büyük farklılıklar söz konusu. Aslında biraz önce tüyo verdim ama kitabı okuduğunuzda görürsünüz nasıl olsa ;) Hikaye hakkında bu sefer size pek bir şey anlatmayacağım, çünkü ön okumaya mutlaka göz atmalısınız.

"Şu Lucas denen çocukla aranda ne var senin? Yoksa çıkıyor musunuz?"
Helen dayanamayarak kahkaha attı.
 "Hayır çıkmıyoruz. Sadece birbirimizi öldürmemeye çalışıyoruz,"

Helen  | Sayfa 83


Bu arada tüm serinin orjinal kapaklarını ne kadar beğendiğimi söylemiş miydim? Gelelim kitabın ön okumasına...Ön okumaya göz attınız ve kitabı okumak istediğinize karar verdiniz. O halde Altın Kitaplar'ın katkılarıyla sizlere tam 5 adet kitap veriyoruz. Yapmanız gereken tek şey Pinuccia'nın blogundaki çekilişe katılmak ;)

Bol şanslar ^_^

 pinucciasbooks.blogspot.com | Kitap Yorumu - Çekiliş
  mirielenda.blogspot.com | Kitap Yorumu - Ön Okuma
  raflarinarasindan.blogspot.com | Kitap Yorumu - Bunları biliyor musunuz?
  sssuigenerisss.blogspot.com | Kitap Yorumu - Yazar Tanıtımı
  thcodex.blogspot.com | Kitap Yorumu - Tanıtım Videoları - Kitap Kapakları

4 yorum :

 1. İki gündür ön okuma kotamı doldurdum. Sırada kitapları okumak var! (ön okuma için teşekkürler ^.^) :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ;) İyi okumalar o haldeeee

   Sil
 2. Vay ben yine döktürmüşsün Hazal :D Alıntıyı sevdim. Ama şu ara alacaklarım arasında değil maalesef :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında Twilight'ı seviyorsan onu tekrar oku daha iyi ;)

   Sil