This is an example of a HTML caption with a link .

6 Temmuz 2013 Cumartesi

Seçilmiş Bedenler
The Chosen (The Chosen #1)
Denise Grover Swank
Martı 
FantastikRomantik
4 (5 üzerinden)
"Yüce kişi dolunayda var olacak
Yaz dönümünden sonra
Büyük bir acıdan doğacak
Anne kabul edecek
Seçilmiş Kişisini
Ve bu kişi onun işaretini taşıyacak
Sonuna kadar onu koruyacak."

Kaderleri Bedenlerinde Saklıydı...

1800lerden günümüze uzanan gizli bir felsefi örgütün hedefinde olan Emma ile geleceği görebilen beş yaşındaki oğlu Jake, tüm insanlığı etkileyecek bir sırrın başkahramanlarıdır. Önemli politikacıların, işadamlarının üye olduğu gizli bir örgütün peşlerini bir an olsun bırakmadıkları anne ve oğlun hayatı ortaya çıkan bir yabancıyla tamamen değişir. Tahmin edemeyeceği bir oyunun içine dahil olan yabancıya, Emma ya güvenecek ya da bu amansız kaderle tek başına yüzleşecek.

Uzun zamandır  gerçekleşmesi beklenen bir kehanet, sırlarla dolu bir geçmiş, dövmeler, öngörüler ve bunların peşinde olan 300 yıllık bir tarikat! Martı Yayınları'ndan çıkan Seçilmiş Bedenler 4 kitaplık The Chosen serisinin ilk kitabıdır. Bir kaçış ve arayış öyküsü olan bu roman paranormal türünün kesinlikle başarılı bir örneği.

5 yıl boyunca her gittiği yerde karşısına çıkan adamlardan kaçıp saklanmak zorunda kalan Emma'nın hayatı, konakladıkları bir motelde Will ile kesişir. 5 yaşındaki oğlu Jake'in öngörüsü sayesinde Will'i de kaçış yollarına ortak eden Emma'nın tek amacı peşlerindeki bu adamlardan oğlunu koruyabilmektir.
Will ise Emma'nın güvenini kazanmaya çalışan bir kiralık katil/adam kaçırma işlerinde uzman eski bir askerdir. Ancak Jake'in yeteneklerine şahit olduktan sonra  kendisine verilen bu görevi sorgulamaya başlar.

Kitaba ilk başladığımda bir zamanlar severek izlediğim Heroes adlı diziye benzetmiş ve bilindik bir konusu olduğunu düşünmüştüm. Ancak kehanet dile geldikten sonra olayın hiç de sandığım gibi ilerlemediğini gördüm. Farklı güçlere sahip bir çocuk ve onu korumak için her şeyi yapacak olan bir anne! Sürekli bir kaçış! Her karşılaşma anında tarifsiz bir gerilim! 

Kitap boyunca en merak ettiğim soru ise Jake'in babasının kim olduğuydu. Yanıtı öğrendiğimde ben de Will kadar sinirlendim ve o herifi parçalamak istedim! Muhtemelen okuyanlar da en çok bu soruyu merak edecektir. Diğer bir soru ise Jake'in yeriydi! Ama ne yazık ki 2. kitap çıkana kadar bu sorunun yanıtı göremeyeceğiz. Umarım Martı Yayınları bizi daha fazla bekletmez ve ikinci kitabı çok geçmeden okuyabiliriz :)

Kitap hakkında dikkatimi en çok çeken şey ise kapağı oldu! Kapağını çooook beğendim! Ancak itiraf etmeliyim ki her ne kadar orjinal kapağını berbat bulsam da kitabın konusuyla daha uyumluydu! Sizler kapaklar hakkında ne düşünüyorsunuz? :)


Son olarak çerezlik olarak tabir edebileceğim bu kitabı "yetişkin fantastik" türünde kitaplar okumayı sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum :)

0 yorum :

Yorum Gönder