This is an example of a HTML caption with a link .

16 Şubat 2014 Pazar

 DÜŞÜNCELER ZAMANLA BULANIKLAŞIP KAYBOLUR AMA GÖZLER HİÇBİR ŞEYİ UNUTMAZ...

Anna Kan Giyinmiş Kız
Anna Dressed in Blood (Anna #1)
Kendare Blake
Martı
Genç Yetişkin, Fantastik, Korku
(5 üzerinden)
Cas Lowood, ihbarlar üzerine hayaletlerin peşine düşerek onları yok eden bir hayalet avcısıdır. Yeni görevi ise, evine adım atan herkesi acımasızca öldüren hayalet Anna Korlov'u yakalamak ve ondan kurtulmaktır.

Fakat Cas bu kez daha önce hiç rastlamadığı türden bir hayaletle karşı karşıyadır. Anna'nın içindeki, insanları öldürme isteğinin nedenini öğrendiğinde onun hayatına ve ölümüne dair sırlarla örülü gerçekleri de su yüzüne çıkarır.

Yirmi beşten fazla dile çevrilen ve birçok ödül alan Kan Giyinmiş Kız sizleri doğaüstü fantastik kurgunun romantik öğelerle harmanlandığı sıra dışı bir hikâyeyle tanıştırıyor.

Kitap Oburları'yla incelediğimiz Anna Kan Giyinmiş Kız kitabının Blog Tur'una hoşgeldiniz. Bu Kitap Oburları ile incelediğim 20. kitap ve her biri birbirinden değerli. Bunca zaman yanımızda olan tüm yayınevlerine ve özellikle bu turda bizden desteğini esirgemeyen Martı Yayınları'na teşekkürler!

KAN GİYİNMİŞ KIZ


Bugün sizlere korkuyla harmanlanmış, ürkütücü ama bir o kadar da sevimli bir aşk hikayesinden bahsedeceğim

Cass, insanlara saldıran, güçlü ve yok edilmesi gereken hayaletleri ihbar üzerine avlayan bir hayalet avcısıdır. Tek bir amacı vardır. Daha ufak bir çocukken kendisi gibi bir hayalet avcısı olan babasını şimdiye kadar duyulmuş olan en cani yöntemle öldüren hayaleti yok etmek. O gün gelene kadar annesi ve kedisi Tybalt ile şehir şehir gezerek insanları öldüren hayaletleri avlayarak kendini geliştiren Cass, sonunda babasını öldürmüş olan hayalete eş değer güçte bir hayalet bulur. Anna Korlov. Kan Giyinmiş Kız. İsmini duyduğu ilk andan beri onu avlamak için can atan Cass, Anna'nın sandığı gibi bir hayalet olmadığını görecektir.

Çok, çok, çoooook güzeldi. Bu tarz korku öğelerini barındıran kitaplara (ve filmlere) bayılıyorum! Öncelikle Cass karakterinin gelişimi mantık kararınca ilerledi. Ne mükemmel, ne de sıradan. İşi ve saplantısı yüzünden insanlardan uzak durması, sürekli şehir değiştirmesi ve bunları küçük yaşına rağmen yapması o kadar doğaldı ki, yadırgayacağımı düşündüğüm bu kısımlar en beğendiğim kısımlara dönüştü.

Diğer ana karakterimiz ise kitaba ismini veren Anna karakteriydi. Tanışmayı sabırsızlıkla beklediğim, adının her geçtiği yerde heyecanlandığım biricik paranormal karakterimiz tüm kitap boyunca Cass'i nasıl heyecanlandırdıysa beni de öyle heyecanlandırdı. O ilk karşılaşma, ilk aşk :3 ahaha!

Hikaye bilindik bir korku romanına eş değer. Bu yüzden içerikten daha fazla bir şey anlatmak istemiyorum. Sadece şunu eklemeden geçemeyeceğim. Unutamadığım tek nokta vudu öğelerine de yer verilmiş olması. Kalbimi harika bi noktadan kazandın kitap :3 Seni unutmayacağım! Eğer korku, gerilim, aşk üçgenine hayır diyemiyorsanız bu YA romanına göz atmanızı öneririm. Bir de özellikle gece sessizliğinde okumanızı tavsiye ederim. Neredeyse tüm Oburlar üç buçuk attık :3 

 1. KİTAP                                      2. KİTAP


ALINTILAR
"Sahip olamayacağım şeyleri istememe neden oluyorsun."  -Anna / syf 180

"Seni lanet herif! Kedimi yemişsin!" -Cass /syf 312

"Sen benim kurtuluşumsun. Yaptıklarımın bedelini ödeme yolumsun." -Annasyf 263

"Hayal gücünün hafızası zayıftır, düşününülenler zamanla bulanıklaşır ve kaybolur fakat gözler hiçbir şeyi unutmaz." -Casssyf 265 

"Arthur, ekskalibur olmadan da Arthur'du." -Annasyf 298

"Hazır mısın?" diye sordum.
"Her zaman ve hiçbir zaman," dedi Anna alçak sesle. -Anna & Cass syf 338

"Ama en azından ilginç bir hikayemiz vardı; aşk, ölüm, kan ve baba meseleleri.. Kahretsin ki bende bir psikoloğu zengin edecek kadar sorun vardı." -Cass / syf 277

"Kız Bruce Lee, Hulk ve Matrix'teki Neo'nun bir araya gelmiş hali gibi." -Cass / syf 181

"Korkmuyordum. Gözlerimin arasındaki yanma hissine ve dalağımı kolayca söküp bir su balonu gibi patlatabilecek bir şeyin benim için geleceği düşüncesine rağmen korkmuyordum. Anna benimleydi. 
O benim gayemdi." -Cass / syf 333


12 Şubat sohbetedecekkimseyok.blogspot.com | Çekiliş 
13 Şubat segesegese.blogspot.com | Ön Okuma 
15 Şubat kutsalyorumcu.blogspot.com | Yazar Tanıtımı 
16 Şubat mirielenda.blogspot.com | Alıntılar 
17 Şubat thcodex.blogspot.com | Tanıtım Videoları 
18 Şubat sssuigenerisss.blogspot.com | Bunları Biliyor Musunuz?

0 yorum :

Yorum Gönder