This is an example of a HTML caption with a link .

11 Mart 2014 Salı

Eveeeet! Yeni bir seriye "Merhaba" deyin, çünkü o kadar çok yazılacak kitap birikti ki bunları aradan çıkarmak en iyisi diyorum :3 Hem üşendiğim için hem de önermek istediklerimi görmeniz açısından harika bir yol olacağını düşünüyorum. Çünkü bazı kitaplar hakkında uzun uzun yazmak istemiyorum. Bu şekilde biriktikçe devam edeceğim. 
Mekanik Melek
Clockwork Angel (The Infernal Devices, #1)
Cassandra Clare
Artemis
Genç-Yetişkin, Fantastik, Romantik
(5 üzerinden)
On altı yaşındaki Tessa Gray, ağabeyini bulmak için okyanusu aşıp Kraliçe Viktoryanın hükmü altındaki İngiltereye geldiğinde, onu korkunç bir sır bekliyordu.

Londranın Aşağıdünyasının ıssız sokaklarını vampirler, büyücüler ve diğer doğaüstü yaratıklar ele geçirmişti. Kaosun yerine düzen getirmekse yalnızca Gölgeavcılarına, kendilerini dünyayı iblislerden kurtarmaya adamış savaşçılara düşüyordu. Pandemonium Kulübünde çalışan Kara Kardeşler tarafından kaçırılan Tessa, sonunda kendisinin de bir Aşağıdünyalı olduğunu öğrenecekti.

Üstelik ender bulunan bir yeteneğe sahipti. İstediği zaman bir başkasına dönüşebiliyordu. Kulübün kendini sır gibi saklayan yöneticisi Magisterın niyeti ise, Tessayı ve gücünü ele geçirmekti.

(✿ ♥‿♥)  Bu seriye bayılıyorum!!! Resmen ilk iki kitabı deyim yerindeyse su gibi içtim. Hem Viktoryan dönemi, hem fantastik, hem de Cassandra'nın kaleminden çıkmış harika bir kurgu... 3. kitabı ise hemen okumayı planlamıyorum, çünkü serinin bitmesini hiç istemiyorum o(╥﹏╥)o Karakterler ise Ölümcül Oyuncaklar serisini okuyanların hatırlayabileceği kişiler.


Acıtan Güzellik
Beauty from Pain (Beauty, #1)
Georgia Cates
DEX Plus
Romantik, Yeni Yetişkin, Erotik
(5 üzerinden)
 Üç ay sürmesi konusunda anlaşmışlardı... Ama aşkları sınır tanımayacaktı.Jack McLachan nam-ı diğer Mağara Adamı, Avustralya'nın en gözde bekarlarından milyoner bir şarap üreticiydi. Başarısı, ünü ve zenginliği, romantik ilişkilerini karmaşık ve sorunlu bir hale getiriyordu, bu yüzden basitliği seçiyordu: isimsiz, kısa ilişkiler. Bu onun oyunu ve kurallarıydı Ta ki Laurelyn Prescott hayatına girene kadar.Ateşli oyunun kuralları değişmek zorunda kaldı, çünkü genç kadın öncekilere hiç benzemiyordu. Amerikalı nefes kesici müzisyenle ilişkisi başladığı andan itibaren Jack'in ayakları yerden kesildi. Hiçbir şey planladığı gibi gitmemeye başladı ve Jack kuralları birer birer kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı.

Ve Laurelyn, mümkün olmayanı, mümkün kıldı.
Bu kitap hakkında ve yazar hakkında söyleyebileceğim o kadar çok şey var ki... Resmen nefret söyleminden içeri tıkacaklar beni ٩(×̯×)۶ Hayır, hayır... Kitabı sevmediğimden bahsetmiyorum burada. Hangi akla hizmet devam edip bitirdim ben bu kitabı diye kendime kızıyorum. Karakterlerin ve hikayenin bu kadar boktan olduğu bir şeyi ben neden bitirdim??? Goodreads puana mı kandım, yoksa sonu çok güzel yaaaah laflarına mı emin değilim. Hay lanet olsun! Beğenenleri de anlamam mümkün değil. Daha önce bu tarz tek bir kitaptan nefret etmiştim "Çığlık serisi (özellikle 3. kitap)" Bunları sevenler gözüme görünmesin, bana da kitap önermesin mümkünse. İninizde çürüyün! Ayh! Rahatladım! o(>.<)o


Oyun Bitti
Nerve
Jeanne Ryan
Altın
Genç Yetişkin, Bilim Kurgu, Gerilim
3,5 (5 üzerinden)
Hayatınızla oynamaya hazır mısınız?

Sinir adındaki bir internet sitesi, oyuncuların cesaretinin test edildiği ve siber ortamda naklen yayımlanacak olan bir oyunun duyurusunu yaptığında, binlerce kişi katılımcı olarak başvuruda bulunur. Şartlar çok açıktır: Eğer şehrin en işlek caddesinde gece yarısı bir hayat kadını gibi giyinerek dolaşabilecek, bir bara girip belalı tiplere sataşabilecek veya herkesin köşe bucak kaçtığı okul müdürünü herkesin ortasında küçük düşürebilecek cesarete sahipseniz bu oyuna katılmamanız için hiçbir neden yok demektir.

Vee, ilk başlarda oyuna katılma konusunda kararsız kalsa da, oyunun arkasında her kim varsa, onun zaaflarını ve nasıl kandırılabileceğini çok iyi bilmektedir. Reddedemeyeceği ödüllerin cazibesine kapılıp partner olarak über yakışıklı Ian'la eşleşen Vee, kendini keyifli bir oyunun içinde bulur. Bir oyun daha... Bir oyun daha... Artan takipçi sayısı... Güzel ödüller... Heyecanlı saatler...

Başlangıçta her şey yolunda gibi gözükse de büyük ödüle giden yolun pek de tekin olmadığını fark eden Vee, katılımcılarla birlikte ölümcül bir tehlikenin içinde olduklarını anlar. Artık onlar dönüşü olmayan bir noktadadırlar.
Dün gece 3 saatte okuduğum bir kitaptı Oyun BittiYalnızca bir göz atacaktım ama resmen esiri oldum. Bu tarz konuları sevdiğimden mi, yoksa giderek gerilimi artan bir hikaye oluşundan mı bilmem sürekli bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanıyorsunuz. Tek kötü noktası bence sonuydu. Bazen bu tarz hikayeleri erkekler yazmalı diye düşünmeden edemiyorum! (╯_╰) 


Kolay
Easy (Contours of the Heart, #1) 
Tammara Webber
Epsilon
Yeni Yetişkin, Romantik
(5 üzerinden)
Onu uzaktan izliyordu ama tanışmıyorlardı.
Bir gün kurtarıcısı oldu...

Aralarındaki çekim inkâr edilemezdi. Ama birinin unutmak için çok çaba sarf ettiği geçmiş...diğerinin çok inandığı gelecek, onları ayrılmaya zorlayabilirdi.

Ancak ikisi birlikte acı ve suçluluk duygusuyla baş edebilir, gerçekle yüzleşebilir ve "aşkın beklenmedik gücünü" bulabilirlerdi.
Çok güzel bir kitaptı  (◕‿◕✿) Her şey olması gerektiği gibi ilerledi. *Spoiler* Tek sorunum tüm kitap boyunca Jacquelline'in Lucas ile mailleştiğinin farkında olmamasına rağmen yazarın bize bunu hemen söylemesi oldu. Oralarda resmen bozuldum (¬_¬) İnsan az gizemli takılır ya! 


Tanrıça'nın Mirası
The Goddess Inheritance (Goddess Test, #3) 
Aimee Carter
Epsilon
Genç Yetişkin, Romantik, Fantastik
(5 üzerinden)
Kate Winters, dokuz ay süren bir esaret boyunca kıskanç bir tanrıçaya, intikam peşinde olan bir Titana ve hiç beklemediği bir gebeliğe rağmen ayakta kalmayı başardı. Şimdi Tanrıların Kraliçesi doğmamış çocuğunu elinden almak istiyor ve Katein onu durdurması olanaksızdı; Kronos ile bir pazarlık yapana dek.

Titanların Kralı Kronos, Katein sadakati ve bağlılığına karşılık insanlığı bağışlayacak ve Katein çocuğunun kendisinde kalmasına izin verecektir. Ancak yine de Henryyi, Katein annesini ve konseyin geri kalanını yok etmeye kararlıdır. Kate anlaşmayı reddettiği takdirde ise dünya üzerindeki en son tanrı ve ölümlü kişi yok olana dek dünyayı yerle bir edecektir.

Sevdiği herkesin kaderi omuzlarındayken Kate imkânsız olanı başarmak zorundadır: Evrendeki en güçlü varlığı yenmenin bir yolunu bulmak, hem de sahip olduğu her şey pahasına olsa bile.
Öncelikle şunu söylemeliyim! İlk iki kitaba puanım 4'tü. Nasıl yazarın kendini geliştireceğine eminsem artık bu kitabı okuduğumda tüm beklentilerim söndü! Lan bir yazar nasıl bu kadar kabız, nasıl bu kadar beceriksiz olabilir aklım almıyor! Lanet olsun sana AimeeUmarım yeni serinden sonra kitap yazamazsın da eline aldığın tüm kalemler kırılır! Beceriksiz! Hikaye içinse şunu söyleyeyim hemen! Çocuklarım olmadan asla diyorsanız bu kitaba değil gidin Aliye'ye bakın!


Sağdan Birinci Mezar
First Grave on the Right (Charley Davidson, #1) 
Darynda Jones
Doğan Kitap
Yetişkin, Romantik, Fantastik, Çiklit
(5 üzerinden)
Charley Davidson bir özel dedektif… Hem de cazibeli bir kadın.
Ama bildiğimiz özel dedektiflerden ve tabii bildiğiniz cazibeli kadınlardan değil. O bir ölüm meleği. Henüz öbür dünyaya geçememiş ruhlarla iletişim kuruyor ve “ışığa gitmeleri”ne yardım ediyor. Doğrusu, ölülerle konuşma yeteneği, katilleri bulmakta da çok işine yarıyor…

Charley’nin bir de âşığı var… Ama kahramanımız adamı göremiyor. Sadece o çıldırtıcı dokunuşlarını hissediyor… Sık sık ve derinden…
Cazibeli dedektifimiz bugünlerde ne mi yapıyor? Cinayete kurban giden üç avukatın katillerini bulmaya çalışıyor… Herhalde sizi nasıl bir heyecanın beklediğini anladınız artık.
Bu kitaba bayıldım! Tek kelimeyle harikaydı! Kurgusu, karakterleri mükemmeldi! Gizem öğesi başarılı, esprileri kahkaha atmama sebep olan ve devam kitaplarını yakın zamanlarda okumak istediğim bir seri oldu! İyi ki tanıdım bu kitabı (。♥‿♥。)


Sessiz İntikam
Silent Revenge
Laura Landon
Aspendos
Romantik
(5 üzerinden)
Leydi Jessica Stanton altı gün içinde yirmi beş yaşına girip kendisini, İngiltere'nin en zengin kadınlarından biri hâline getirecek kadar yüklü bir mirasın sahibi olacaktı. Bu gerçekleştiğinde de üvey kardeşi Colin, özgürlüğüyle birlikte tüm her şeyine el koymak için Jessica'ya saldıracaktı. Tek bir çözüm vardı: kendisine Colin'in karşısında durabilecek kadar güçlü bir eş bulmak. Fakat onu koruyabilecek birisini bulabilse bile, hangi adam sırrını öğrendikten sonra onunla evlenirdi ki?

Northcote Kontu Simon Warland'ın iflasın eşiğine gelmiş olmasının yanı sıra, tüm Londra'da, müsrif babasının zamansız ölümünde bir parmağı olduğuna dair dedikodular da devam ediyordu. Artık onu her şeyini kaybetmekten koruyacak bir kadın bulmaya mecburdu. Fakat hangi kadın bir cinayet zanlısıyla evlenmek isterdi ki?


Tamamen mecburiyetten bir araya gelen Jessica ve Simon evliliklerinin anlaşmalı bir evlilik olduğu konusunda uzlaşırlar. Fakat Simon'un kendisiyle evlenmesinin ardında yatan gerçeği öğrendiğinde, Jessica'nın kalbini hiçbir yasal evrak koruyamayacaktır, çünkü Jessica tüm çabalarına rağmen kocasına âşık olmuştur. Oysa aşk, belki de ikisinin de en çok ihtiyaç duyduğu şey olmasına rağmen, ikisinin de istediği en son şeydir.
Kitap beni öyle ters köşe yaptı ki! Sanırım bu yüzden çok, çok, çok beğendim. Jessica'nın bir sırrı vardı ve şimdiye kadar tahmin edilmesi bu kadar zor bir sırla karşılaşmamıştım! Yazar bu sırrı açıkladıktan sonra bile hikayeyi o kadar güzel bağlamış ki okuduğum dönem resmen kitaba aşık olmuştum :) Historical Romans severler bu kitaba bayılacaktır :3Kırmızı Piramit
The Red Pyramid (Kane Chronicles, #1)
Rick Riordan
Doğan Kitap
Genç Yetişkin, Fantastik
(5 üzerinden)
Antik Mısır tanrıları birer birer uyanıyor! Akıl almaz bir intikam planını durdurmak, Carter ve Sadieye düşüyor.Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarından bir Mısır Mitolojisi efsanesi! Kane Günceleri serisinin ilk kitabı olan Kırmızı Piramit, gerilimi ve mizahı bir araya getiren, bir kahramanlık ve sadakat öyküsü. 

Carter Kane, annesini altı yaşındayken kaybettiğinden beri babası, ünlü Mısır Bilimcisi, arkeolog Dr. Julius Kane ile dünyayı dolaşmaktadır ve evi, bir valizden ibarettir. Carter böyle bir hayat sürerken kız kardeşi Sadie Kane Londrada, anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Ayrı geçen altı yıldan sonra iki kardeşin ortak hiçbir noktası kalmamıştır. Ancak artık her şey değişmek üzeredir. Bir Noel gecesi, iki kardeş babaları sayesinde Londrada yeniden bir araya gelirler. Babaları, her şeyi yoluna koymaya kararlıdır ve onları nedeni belirsiz bir şekilde British Museuma götürür. Ancak işler beklendiği gibi gitmez ve Julius Kane, kulakları sağır eden, devasa bir patlamayla aniden sırra kadem basar.
Aslında bu yazarın diğer bir serisi olan Percy Jackson / Olimpos Kahramanları'na başlayacaktım, ama bu seriye başlamış bulundum. Hikaye ve anlatım çok güzeldi, ancak devam etmeyeceğim.


Şimdilik okuduklarım bu kadar. Kitaplar biriktikçe devam edeceğim yazmaya. "Aynı Yıldızın Altında" için uzun uzun yazmak istiyorum. Onun yorumu da yakında gelecek. Kitap önerileriniz olursa yazmaktan çekinmeyin :3
Categories:

0 yorum :

Yorum Gönder