This is an example of a HTML caption with a link .

29 Nisan 2015 Çarşamba

Çoook uzun zamandır sevdiğim Kore müziklerini eklememişim. En son neler eklemişim diye baktığımda blogta bir dolu eksik olduğunu fark ettim. Hepsini tek seferde eklemek imkansız olacağından şimdilik bunlarla idare edin arkadaşlar. Yeterince fazlalar zaten :3 Ayrıca siz de neler dinlediğinizi yorum bırakırsanız belki keşfetmediğim grup/şarkılar için bana yardımcı olmuş olursunuz. 

Keyifli dinlemeler (◕‿◕✿)


WINNER - 공허해(EMPTY)
YG'nin son beybileri kendileri. YG Papa'nın düzenlediği yarışmada 1. gelen grup olup WINNER isimlerini almışlardı. İkinci grup ise son anda tekrar başka bi yarışmayla IKON ismini aldılar, ancak henüz çıkış yapmadılar. Youtube'dan yarışmayı izleyin derim. Ne yalan söyleyeyim WINNER ilk çıkışlarını yaptıklarında ilgimi çekmemişti taa ki bu şarkılarının canlı şovlarını izleyene kadar. M/V'de belli olmuyor ama gruptaki 3 kişinin de sesleri mükemmel ötesi harika bişi. Klip ise bi o kadar sıkıcı.


GIRL'S DAY - SOMETHING(썸씽) 

Bu yavrucakları ilk ne zaman keşfettim bilmiyorum, ama şarkılarını hiç sevmezdim. Sevdiğim başka şarkıları da yok yanlış hatırlamıyorsam. Zaten bu şarkı öncesine kadar şarkıları çok laylaylomdu. Bu şarkıyı onların söylediğini duyunca çok şaşırmıştım. Hyeri favori kızım. Canlı performanslar dışında şebeğin önde gideni kendisi :DGD X TAEYANG - GOOD BOY


GD eskiden T.O.P ile ne kadar kanka modunda şarkılar söylüyorlarsa şimdi Taeyang ile o kadar beraber söylüyorlar. Son yıllarda grubun yükselen yıldızı Taeyang olduğu için olabilir tabii. Eyes, nose, lips'ini canlı dinlemenizi tavsiye ederim. VIP değilim ancak grubun yakındaki comebackini heyecanla bekliyorum.4MINUTE - 미쳐(Crazy)


 Bu grubun Volume Up şarkıları dışında ne bilir ne tanırdım. Hyuna'yı ayrı tutuyorum, artık onu tanımayan yok PSY'ın Gangnam Style klibinden dolayı. Bunun dışında da Hyuna'yı ayrı bi severim gerek TroubleMaker olsun, gerek soloları olsun. Ancak bu kızlara son zamanlarda bir şeyler oluyor. Önce Cold Rain ile geri dönüş yapmışlardı ki şarkı enfesti. Meğer sesleri ne kadar güzelmiş. Ben bunlara neden daha önce dikkat etmemişim. Şimdi de Crazy geldi ki bu şarkıda da Hyuna'dan çok dikkatimi Jiyoon çekti ki bu bir ilktir. Kız resmen kendini aşmış. Şarkıyı zaten çoook seviyorum <3
SONAMOO(소나무) _ Deja vu


Bu yavrucakların debut/çıkış şarkıları bu. İsimleri ne çirkin demiştim ilk gördüğümde. Pine demekmiş Korece. Geçen ay ise 2. şarkıları çıktı. Şu laylaylom dediğim türden bir şarkı. Beni sarmadı. Henüz grubun fanı değilim, o yüzden diğer şarkıları o kadar umrumda değil.
샤넌[Shannon Williams] - 왜요왜요[Why Why]


En son solo çıkış yapıp da bağrıma bastığım insan Ailee olmuştu. Heaven'la gönlümde taht kurmuş her çıkan şarkısını heyecanla bekler olmuştum. Bu kızın da ilk çıkış yaptığı şarkıyı gördüğümde çok hoş demiştim, ama ilgimi bunun kadar çekmemişti. Biraz Lonely (2NE1), biraz da Eyes, nose, lips(Taeyang)'e benzettiğimden sanırım. Ancak Why,why şarkı ve klip olarak enfes olmuş. Hemen albümündeki diğer şarkıları da dinledim. Bunun kadar sarıyorlar neredeyse. Afferin kız önün açık :3 Umarım güzel yerlere gelirsin.

Bu arada dip not: Asıl olay kızın dans partnerinde. Önce klipte sonra da live videolarında dikkatimi çekmişti. Ne güzel idol gibi dansçı vermişler kıza demiştim. Ancak dikkatini çeken tek kişi ben değilmişim. Geçen Shannon'un instagramına bi baktım, artık kıza ne kadar mesaj attılarsa çocuğun instagramını vermiş, kardeş kardeş takipleşin demiş. O çocuk da iyi yerlere gelecek, demedi demeyin.
EXID(이엑스아이디)] '위아래' (UP&DOWN)Bu kızların Every Night şarkılarını ne kadar çok seviyorsam kliplerinden de o kadar nefret ediyorum. Bu şarkılarının da klibini yalnızca 1 kere izledim. Bu kızcağızların şanssızlığı ne bilmiyorum. Klipleri hep komik olacakmış da liseli birine çektirmişler olmamış gibi duruyor. Zaten Hani'nin patlama yapan şu videosundan sonra (böyle diyince porno gibi oldu kajshdkja) ve seksi danslarından sonra dikkatimi çekmişti bu şarkı. Bu arada Hani'nin yatak odası bakışlı haline aldanmayın. İnanılmaz şebek ve eğlencelidir. Youtube videolarını izleyin derim :3
EXID(이엑스아이디)] 아예 (Ah Yeah)Artı olarak EXID'in şu şarkısını eklemek istiyorum. Çünkü ben bu yazıyı henüz tamamlamadığım bir sırada bu şarkıları çıktı ve son zamanlarda deli gibi dinliyorum. Bunun da klibi yukarıda dediğim gibi olmuş.블락비 (Block B) - HER

Bu çocukların hemen hemen her şarkısını seviyorum. Sevmediğim şarkıları olunca da desteklemek istiyorum. En sevdiğim gruplardan biriler çünkü. Zico işinde çok iyi ve bunun için çok çabalıyor. YG'de olmasını gerçekten çok isterdim. Grupta sesini en çok sevdiğim kişi T.O.P gibi husky sesli P.O. Böyle nasıl anlatılır bilmiyorum da derin ve kalın sesli rapperları seviyorum ahah. Gerçi grupta sevdiğimi söyleyebileceğim çok kişi var. U -KWON misal. Bu arada Block B - Bastarz  alt grubu taze çıktı. O da güzel bak :3


박진영(J.Y. Park) "어머님이 누구니(Who's your mama?) (feat. Jessi)


Aslında sona JYP'yi bırakmıştım, ama istediğim gibi olmadı :D Bu adam deli kesinlikle. KPOPSTAR'ın ilk bölümünden beri düşüncem değişmedi ahahah.


Bu arada JYP aynı anda hem  Kpop Star 1. sezon kazananı Jimin'i hem de MissA'e comeback yaptırıp bir de kendini ortaya çıkardı. Bu yetmezmiş gibi şimdi de yeni kız grubunu duyuruyor. Yılın tüm ayları cebine mi girmiş. N'oluyor? Ek olarak Unpretty Rapstar'da sevdiğim biri olan Jessi ile düet yapması beni benden aldı <3 Hala Cheetah favorim olsa da yirim ikinizide :3 Cheetah'nın Coma'yı deli gibi dinliyorum! (´▽`ʃƪ)Dur onu da ekleyeyim de kapanışı yapayım artık.
Cheetah(치타) - "Coma"
Bir sonraki yazıya kadar çaw çaw ( ´ ▽ ` )ノ

0 yorum :

Yorum Gönder