This is an example of a HTML caption with a link .

23 Mayıs 2015 CumartesiKarma Karışık
Tangled (Tangled #1)
Emma Chase
Ephesus
Erotik, Romantik
4 (5 üzerinden)
Zengin, yakışıklı ve kendini beğenmiş Drew Evans ile güzel, zeki ve hırslı Katherine Brooks buluştuğunda işlerin karmakarışık hale gelmesi şaşılacak bir şey değildir.

Drew Evans'ın işi, milyon dolarlık anlaşmalar yapmak ve New York'un en güzel kadınlarını tek bir gülümsemeyle baştan çıkartmaktır. Peki, öyleyse neden yedi gündür evden dışarı çıkmıyor? Neden mahvolmuş, sefil bir halde ve depresyonda? Ona sorduğunuzda size sebebinin grip olduğunu söyleyecektir fakat hepimiz bunun doğru olmadığını biliyoruz.

Katherine Brooks, Drew'un babasının yatırım bankacılığı firmasında işe başladığı anda gösterişli playboyun hayatındaki her alanın bir karmaşaya sürüklenmesine sebep olmuştur. Profesyonel alandaki yarışları Drew'un cesaretini kırıyor, Katherine'e karşı hissettiği çekim dikkatini dağıtıyor ve onu yatağa atma girişimlerindeki başarısızlığı ise tamamen sinirlerini bozuyordur.

Nasıl oluyordu da kadının biri çıkıyor ve ağzı iyi laf yapan çapkın bir adamı mahvolmuş, umutsuz biri haline getirebiliyordu? Hayatta asla sahip olmak istemediği tek şeyi gerçekleştirerek.

Herkese yeni bir tur gününden merhaba ^_^ Bu seferki konuğumuz Ephesus Yayınları'ndan çıkan Karmakarışık adlı komik mi komik bir erotik kitap. Kitabı kapatırken dahi gülüyordum yah. Daha ne diyeyim :) Hiç yapmadığım bir şey olacak ama ilk defa kitabı anlatmadan onu size  öneriyorum. Bu türün severiyseniz kesinlikle alın, okuyun :)

Drew Evans iflah olmaz bir playboydur. Ona böyle hitap eden hiç olmasa da ne demek istediğimi anladınız ;) Aşkla işi olmayan, kadınları ve kendini(!) seven bir adam. Üstelik işini her şeyden üstün gören bir adam. Ancak bir gün tüm düzeni barda tanıştığı, daha sonra 1 hafta boyunca sayıkladığı, üstüne üstlük şirketinde yeni çalışan olarak karşılaşacağı Kate Brooks ile tepetaklak oluyor. Kendi hayatı yetmezmiş gibi bir de Kate'in hayatını hatta tüm düzenini mahvederek misilleme yapıyor.  Bize de bu iki inatçının hikayesini okumak kalıyor :)


Öncelikle bilmeniz gereken ilk şeyin, bu kitabın çoğu türdeşinin aksine "erkek gözünden" anlatıldığı ve yazarın bunu çok da eğlenceli bir şekilde yaptığıdır. Kitapta bahsedilen örneklerden tutun, laf sokmalara kadar, hatta her bir harika karakterin doğru zamanda doğru yerde olmasına, kurgusuna, kapağına kadar her şey harikaydı. Örnek derken neyden mi bahsediyorum? Mesela bu kitabın bana zorla Pretty Woman'ı izlettiğini söylemiş miydim? (The Notebook'u da izleyeceğim sonunda!) Ya da çevirmene ne kadar saygı duyduğumu? Çünkü çevirmen hiç üşenmeden tüm bilmemiz gerekenleri not almış ve beni kitabı yarım bırakıp internette o kişileri aratmaktan kurtarmıştır. Ona buradan sonsuz sevgilerimi sunuyorum :) Kapağı ise ciltli. Bundan sonra tüm Ephesus kitaplarının olacağı gibi, kaliteli bir sert kapağı var. 

Kitap hakkında uzun uzadıya anlatacağım bir şey yok aslında, bu tarz kitapları pek anlatmayı beceremem. Hikaye bilindik olduğu için yazacağım herhangi bir şey spoiler hanenize yazılır. Bu tür kitapları da zaten keyif almak, boş zamanınızı kullanmak için okuyorsanız Karmakarışık çok doğru bir seçim! Goodreads'te de yazdığım gibi, kitap tam bir yaz romanı. Keşke kumsalda serin suların karşısında kıkırdaya kıkırdaya okuyabilme imkanım olsaydı :)

Gelelim bu turda bana düşen BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ? kısmına :)

* Yazar, eğer bir hikayenin ana kahramanı olma imkanı bulsaydı bu kişi, Julie Garwood’un yazdığı The Bride’dan Jamie Kincaid olurmuş.

*Bu serideki yan karakterlerden biri başka kitap serisinde görünüyormuş. Artık kim olduğunu okuduğumuzda göreceğiz :)

*Yazar, tam zamanlı bir yazar olmadan önce LOTR’ı arabasıyla işe giderken audiobook olarak dinleyip çok beğenmiş.

*Erkek bakış açısından yazmayı daha kolay bulup daha çok seviyormuş.

*Drew karakterini küçükken oldukça geniş olan erkek kanka çevresindeki birçok kişiden esinlenerek oluşturmuş.

*Drew karakterini yaratma fikriyse Britney Spears’ın Womanizer klibini izlerken aklına gelmiş. (Ahahah)

*Esinlenme dedik ya, filmlerden bahsetmesek olmaz. Yazarımız kitabı The Hangover, Sex and the City ve Notebook’un bir karışımı olarak görüyormuş.

*Drew’un yeğeni de kendi küçük kız kardeşinden esinlenmeymiş. Aralarında baya fazla yaş farkı olan bu kardeş her şeyi duyar, hafızasına atar ve olur olmadık yerde söyleyip yazarımızı utandırırmış. (O karakteri okuduğunuzda çok seveceksiniz ahha)

*Serinin ikinci kitabı Kate’in gözünden, üçüncü kitabı ise Matthew’un gözünden anlatılıyormuş.

*Drew karakterinin favori müzik grubu Metallica, favori şehri New York, favori araba markası Aston Martin imiş.

*Gerilim kitabı yazmayı istiyomuş ama şu an kendini hazır hissetmiyomuş.

*Favori kitabı Uğultulu Tepeler imiş. (Sen de mi Emma ya. Bir ben bitiremiyorum bu kitabı ama :( )

*Yazmaya karar vermesi ise şehrindeki üniversitede aldığı yaratıcı yazarlık dersi üzerine olmuş. Ödev olarak verilen kısa hikaye için Karmakarışık’taki bar sahnesini yazmış.

Yazarın hayat hikayesine dalmadan, bu kadar yeter! Bir sonraki yazıma kadar kendinize iyi bakın :3

2 yorum :

  1. merhaba tatlım bloğunu keşfettim ve takibe aldım bende beklerim sevgiler:)k

    http://beautybeybi.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
  2. Kitapdan nefret ediyorum dili iyrenc

    YanıtlaSil