This is an example of a HTML caption with a link .

15 Eylül 2018 CumartesiHerkese merhaba ^_^

Vay be! Buraya yazı yazmayalı gerçekten uzun zaman olmuş. Bazen insan eski alışkanlıkları özlüyor. Peki nereden çıktı buraya yazı yazmak derseniz hemen açıklayayım. Uzun bir zaman sonra Spotify listemi dinlerken bu senenin Eurovision şarkılarından favorim denk geldi ve tekrara aldım. O zaman hatırladım ki ilk defa yazmaya başladığımdan beri bir Eurovision yılını atlamışım. İşte eski alışkanlık kısmı burada devreye girdi. Üzerinden yaklaşık 4 ay geçtiğini düşünüyorum, ama müzik kolay eskiyen bir şey olmadığı için düşüncelerimden ufacık da olsa bahsetmek istedim.

Öncelikle bu sene benim için gerçekten kötü bir Eurovision senesiydi. Tek favorim vardı ve live'da berbattı. Başka bir kötünün iyisi gözüyle baktığım kişi için ise hevesle yarışmayı beklemediğimi fark ettim. Onun yerine o akşam Foruma, midemi bozan Caribou kahve içmeye gittim. Normalde dün ne yediğimi hatırlamam, ama o günü net hatırlıyorum. Çünkü bu kahvenin içine ne koyuyorlar da her seferinde midemi bozuyor diye düşünmeye başladığım ilk gündü. Yıllar sonra tekrar Starbucks'a dönmemizin ilk adımıydı o gün :)

Neyse Eurovision gününe dönersek, şarkıların sonuna yetiştim. Gizem'i de online yakaladım ve klasik Eurovision gevezeliğine başladık. İkimizde ne sıkıcı sahne, ne sıkıcı şarkı, ne sıkıcı ses şeklinde Eurovision'u bitirdik. Onun bir favorisi var mıydı hatırlamıyorum bile o derece Eurovision dışıydı gevezeliklerimiz. En sonunda oylama kısmı biraz heyecanlandırmıştı. Sonucu da tahmin ettiğimiz gibi bitti. Bu arada bahsettiğim kötünün iyisi Eurovision 1. olan kişiydi. Sonraki gün ise Eurovision hakkında hiçbir şey hatırlamıyordum :D Bu yüzdendir ki hiçbir şey yazmamışım.

Kazananların son durumu şu listedeki gibiydi.Belarus | Alekseev - Forever

Blog sahibesi hakkımı kullanarak bu şarkının live'ını eklemeyi reddediyorum. Hala onu dinlediğimdeki şoku atlatamadım çünkü. Bu böyle stüdyo kayıtı şeklinde dinlenmeli. Bu arada Onur'la favorimizdi. Hala arada açıp dinleriz. Şarkı final akşamı yarışamadı. 


İsrail | Netta - Toy

2018 yılının 1.si olan şarkı buydu. Müzikal açıdan çok bir olayı olmasa da saçma bi şekilde komik geldiğini hatırlıyorum. Kesin 1. bu olacak demiştik ve beklediğimiz gibi de olmuştu. Doğru düzgün şarkı yoktu zaten. Geçen yılın 1.'si kadar yüksek bir puan alamadı.

Başta da dediğim gibi çok bahsetmeye değen bir Eurovision yılı değildi. Alexander Rybak 2. defa Eurovision'a katıldı. İkinci olan şarkı aynı geçen yıl ki gibi hiç puan vermediğim bir şarkıydı. En kötüsü ise çoğu şarkıcı live'da kabus gibiydi. Sanırım 2014 senesinden bu yana canlı vokali bu kadar kötü şarkıcılar bir araya gelmemiştir. Umarım seneye çok daha eğlenceli ve dinlemesi keyifli bir Eurovision yılı olur.
2 yorum :